Konwencja Prawa i Sprawiedliwości

22

- Prawo i Sprawiedliwość udowodniło, że potrafi rządzić uczciwie, potrafi być wiarygodne i robić to, co zostało zapowiedziane – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Dodał, że celem spotkania jest zastanowienie się nad punktem wyjścia, z którego Prawo i Sprawiedliwość rozpocznie niebawem ostatni etap do wyborów europejskich i parlamentarnych.

- Chodzi o to, by wskazać kierunki, którymi mamy iść. Nasza partia musi stać się do końca partią marzeń Polaków – oznajmił.

Odniósł się również do zmiany wysokości bonifikaty w Warszawie przez radnych PO.

- W Warszawie mamy do czynienia z rabowaniem Polaków. Gdyby rządził PiS, warszawiacy nie zostaliby ograbieni. Robimy wszystko, żeby ceny w Polsce nie rosły. Wykorzystuje to druga strona, żeby rabować i oszukiwać Polaków. Tylko my możemy zmieniać Polskę i zapewnić Polakom lepszy los – stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Polska jest dziś bijącym sercem Europy.

- Dziś inspirujemy Europę. Polacy muszą czuć się europejczykami pod każdym względem. Do tego dążymy, to jest prawdziwa europeizacja, nie eksperymentowanie z obyczajowością, tylko to, żeby dorównać standardem życia do bogatszego Zachodu. To jest możliwe i razem tego dokonamy. Tylko my jesteśmy tego gwarantem – powiedział.

Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość ma trzy podstawowe filary.

- Najważniejsza jest wiarygodność. My ją mamy, potwierdzoną wieloma naszymi działaniami. Nasze propozycje z kwietnia są albo realizowane, albo w realizacji. Jak obiecujemy, to dotrzymujemy słowa. Złamane obietnice naszych przeciwników widać wszędzie. My chcemy dążyć do wyższych płac i unowocześniać Polskę – oznajmił.

Wicepremier Beata Szydło zaznaczyła, że Polska była, jest i będzie w Europie.

- Nikt i nic tego nie zmieni. Nawet ci politycy, którzy kłamiąc mówią o Polexicie. Zaprośmy do stołu, przy którym rozmawiamy o przyszłości wszystkich Polaków, Europejczyków, bo to nasza wspólna praca – powiedziała.

Podkreśliła, że udało się odsunąć od władzy ludzi, którzy nie wiedzą, czym jest Polska.

- Potrzeba ludzi, którzy nie tylko mają program, ale są uczciwi i dotrzymują słowa. To jest znak firmowy Zjednoczonej Prawicy. Dziś mówimy, że Polska dynamicznie się rozwija. Dziś jestem z tego dumna. Jesteśmy dumni, że polskie rodziny nie mają dylematu, czy kupić dzieciom prezenty, wyprawkę szkolną. Nasze programy mają im wszystkim służyć. Wyrównujemy szanse, dajemy możliwość realizacji marzeń. To nasz sukces! – stwierdziła.

22

Facebook Facebook Instagram Twitter
Lublin, czerwiec 2015